Klub „Planszomaniacy”

Gry planszowe to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu. Integrują, uczą opracowywania taktyki, rozwijają zdolność logicznego myślenia, a co najważniejsze – pokazują, że aby wygrać, należy postępować fair.

Uczestnicy podczas zajęć zapoznają się z grami planszowymi, odkryją podobieństwa i różnice występujące między nimi, poznają także podstawowe zasady tworzenia gier. Dowiedzą się, jak zacząć pracę nad pomysłem i projektem gry planszowej oraz jakie są etapy tworzenia gier.

Wspólne tworzenie gier wymaga nieco wysiłku, ale służy wzmacnianiu potencjału twórczego dziecka, które uczy się także bez obaw realizować własne pomysły i wdrażać twórcze rozwiązania.

W trakcie zajęć „Planszomaniacy”, dzieci stworzą swoją grę w oparciu o zdobyte wcześniej informacje i własne pomysły. Uwzględnione zostaną takie elementy jak: pomysł, zasady, przeszkody i nagrody, plan, pionki itd. Dziecko samo ustali reguły, co pozwali mu nabrać pewności siebie i chętnie takich reguł przestrzegać. Gry wymyślone i narysowane samodzielnie są też o wiele bardziej atrakcyjne. Na koniec dzieci przetestują swoje gry.

środa – godz. 17.00
sobota – godz. 11.00
Instruktor – Kamila Łepecka