WolneLektury.pl
Repozytorium gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej.

Epodreczniki.pl
Strona zawiera mnóstwo zadań interaktywnych, krzyżówek, filmików. E-podręczniki dostępne są z poziomu różnych typów urządzeń komputera, laptopa, tabletu, smartfona, tablicy interaktywnej.

Lektury.gov.pl 
Zasoby serwisy zostały podzielone na 5 kategorii dostosowanych do programu nauczania w szkołach podstawowych i liceach. Książki można czytać online lub pobrać na czytnik w formie e-booka.

Polona 
Zbiory POLONY to cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki.

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa 
Głównym celem MBC jest stworzenie bezpłatnego dostępu do zdigitalizowanych materiałów bibliotecznych i archiwalnych poprzez Internet. Zasób MBC to przede wszystkim materiały ważne dla naszego regionu: varsaviana i mazoviana.

Ibuk.pl 
Ibuk.pl to jedna z największych wypożyczalni e-booków w Polsce. W swojej ofercie wypożyczalnia posiada ponad 70 tysięcy publikacji naukowych z wielu dziedzin

Dla dzieci i rodziców polecamy strony:

Jeśli chcemy znaleźć coś do posłuchania dla naszych pociech po angielsku, zwłaszcza dla tych, które już nieco znają ten język, to warto zaglądnąć na StoryNory. To miejsce gdzie można posłuchać, zazwyczaj krótkich, ale zupełnie darmowych historyjek audio po angielsku.

Równie ciekawym miejscem dla dzieci jest Mightybook. Tutaj z kolei znajdziemy historyjki po angielsku wzbogacone o ilustracje i animacje. Świetna rozrywka dla młodych adeptów języka.