Wypożyczalnia dla dorosłych
Oferuje książki autorów polskich i z całego świata, podzielone na konkretne działy. Znajdziesz tu klasyczne pozycje literatury: poezji, dramatu i prozy. Otrzymasz najnowsze pozycje z literatury polskiej i przekłady z obcej. Odnajdziesz lektury szkolne i te polecane na studiach. W swojej ofercie wypożyczalnia posiada wiele poradników dzięki którym dowiesz się  jak urządzić mieszkanie, jak zadbać o swoje zdrowie, jak wyhaftować obrus czy wydziergać serwetkę ,odkryjesz przepisy kulinarne nie tylko polskiej kuchni. Wypożyczysz coś tylko dla siebie: kryminał, reportaż, literaturę wojenną, obyczajową, historyczną itp. 
Na wydzielonych półkach znajdziesz nowości i bestsellery, masz możliwość zamówienia książek już wypożyczonych. Służymy chętnie radą w doborze odpowiedniej literatury. Czekamy na  propozycje: co zakupić, jak wzbogacić nasz księgozbiór.

Odział dla dzieci i młodzieży
W Oddziale dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia wiekowego. Kartę może założyć każdy, dzieci zapraszamy z rodzicami lub opiekunami.  W księgozbiorze   znajdują się zarówno książki dla najmłodszych, bajki, opowiadania, lektury szkolne, komiksy, literatura beletrystyczna ( historyczna, fantastyka, obyczajowa, przygodowa ) jak i literatura popularnonaukowa. Jednorazowo można wypożyczyć dużo fajnych książek, a zwrócić ich najpóźniej za miesiąc.
Na regale ekspozycyjnym zawsze można znaleźć nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

Czytelnia Ogólna
Ze zbiorów czytelni korzystamy na miejscu. Posiada ona bogaty księgozbiór literatury popularnonaukowej z każdej dziedziny wiedzy systematycznie wzbogacany o nowe pozycje. W dążeniu do zachowania tożsamości terytorialnej prowadzi szeroką działalność regionalną. Priorytetowym zadaniem jest pozyskiwanie i gromadzenie księgozbioru regionalnego, czasopism lokalnych, a także materiałów wydawniczych: foldery, postery, mapy turystyczne, widoków, kalendarzy. W swojej ofercie posiada monografie, wspomnienia i utwory poetyckie  których autorami są regionaliści, poeci i lokalni artyści.

Filia Biblioteczna w Długowoli
Księgozbiór dostosowany jest dla każdego czytelnika, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Wśród książek można znaleźć pozycje dla najmłodszych, lektury, beletrystykę, słowniki, encyklopedie, poradniki i literaturę popularnonaukową.
Księgozbiór jest na bieżąco aktualizowany poprzez zakup nowości wydawniczych z różnych dziedzin. Staramy się zapewnić jak najwięcej pozycji ze współczesnej literatury pięknej, ale dbamy również o rozwój księgozbiorów literatury popularnonaukowej, oraz literatury dla dzieci i młodzieży.