XXVII Festiwal Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej POWIŚLE’2023

Lipskie Centrum kultury z ogromną radością zaprasza do udziału 27 edycji Festiwal Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej POWIŚLE’2023, który odbędzie się 11.06.2023 r.

Festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego miasta i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym na południu Mazowsza promującym kulturę ludową. Organizowany jest z potrzeby zaprezentowania i popularyzacji folkloru naszego regionu oraz ochrony dorobku artystycznego, potrzeby uaktywniania twórczych aspiracji nieprofesjonalnych twórców ludowych. Festiwal jest świętem folkloru w naszym mieście, każda kolejna edycja sprzyja odkrywaniu nowych wartości w kultywowaniu rodzimej tradycji. Bazując na aktywności społecznej mieszkających tu ludzi pragniemy utrwalać i zapisywać „uciekający czas”, a tym samym dbać o nasze dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Festiwal ma zasięg ponadregionalny, do udziału zapraszamy twórców ludowych z terenu województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, którzy prezentują swoje umiejętności w kategoriach: mistrz i uczeń, śpiewacy ludowi, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, kapele ludowe. Co roku Festiwal gromadzi liczne grono wykonawców, którzy z zamiłowania do folkloru chętnie biorą udział w tym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji !

Do pobrania

Regulamin
Karta zgłoszenia