XX Przegląd Twórczości Ekologicznej „Ekosong” – wyniki

XX Przegląd Twórczości Ekologicznej „Ekosong” – wyniki

W dniu 16 grudnia w Lipskim Centrum Kultury odbył się jubileuszowy Przegląd Twórczości Ekologicznej „Ekosong”, który miał charakter konkursowy. Prezentacje 29 –ciu podmiotów wykonawczych odbyły się w dwóch kategoriach prezentacji: teatr i muzyka z podziałem na solistów i zespoły wokalne oraz czterech kategoriach wiekowych.
Prezentacje oceniane były przez Komisję w składzie: Sylwester Hernik – muzyk, wielokrotny juror przeglądów, konkursów i festiwali; Paweł Kozak – muzyk, animator kultury; Kamil Kozieł – aktor amatorskiej grupy teatralnej, animator kultury.
Po obejrzeniu i przesłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA TEATR

Kat. wiek. kl. I-III

Wyróżnienie:
– Teatr „ BAJKA ” z Zespołu Szkół w Rzeczniowie

KATEGORIA ZESPOŁY MUZYCZNE

Kat. wiek. grupy przedszkolne 5-6 lat

Laureat:
– Zespół wokalny „ SKRZATY ” z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku

Wyróżnienia:
– Zespół wokalny „ MALINKI” z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku
– Zespół wokalny „ SŁONECZKA ” z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku

Kat. wiek. kl. I-III

Laureat:
– Zespół wokalny „ EKO- DZIEWCZYNY” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Zespół wokalny „ EKONUTKI” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu
– Zespół wokalny „ EKO PATROL” z kl. II Szkoły Podstawowej w Grabowcu
– Zespół „ EKO – TRIO” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku

Wyróżnienia:
– Zespół wokalny „ EKONUTKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Zespół wokalny „ WESOŁE SŁONECZKA” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu

Kat. wiek. kl. VII- VIII

Wyróżnienia:
– Zespół wokalny „ RYTM” z SOSW w Hucie
– Zespół wokalny „ MAŁE MARZENIA” z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu

 

KATEGORIA SOLIŚCI

Kat. wiek. grupy przedszkolne 5-6 lat

Laureat:
– Pola Figura z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku
Wyróżnienie:
– Zosia Wójcik z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku

Kat. wiek. kl. I-III

Laureat:
– Łucja Chyła z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku

Wyróżnienia:

– Blanka Komarek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Lena Michalec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Amelia Skowroń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Zuzanna Winiarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku
– Amelia Zaczek ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu
– Wiktoria Zawadzka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku

Kat. wiek. kl. IV- VI

Laureat:
– Lena Szymańska z Zespołu Szkół w Rzeczniowie

Wyróżnienie:
– Michał Stańkowski z SOSW w Hucie

Kat. wiek. kl. VII- VIII

Laureat:
– Gabriela Buszkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku

Wyróżnienia:
– Anna Basiak z SOSW w Hucie
– Julia Lis z SOSW w Hucie
– Elżbieta Łabencka z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci i wyróżnieni statuetki i/lub nagrody książkowe. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko oraz Zarząd Starostwa Powiatowego w Lipsku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prezentacje, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.