XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”

Lipskie Centrum Kultury, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają do obchodów w dniach 8-15 maja XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod  hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”

Zapraszamy do wspólnego świętowania poprzez udział w proponowanych wydarzeniach.

W poniedziałek 8 maja o godzinie 10.00 zapraszamy na premierę spektaklu „O służącej, która pokochała kupca” w wykonaniu grupy teatralnej „Bim-Bom” z Lipskiego Centrum Kultury. Do obejrzenia teatrzyku zapraszamy grupy przedszkolne.

10 maja o godz. 10.00 zapraszamy na premierę spektaklu ”Dziecięcy pokój” w wykonaniu grupy teatralnej ”Dzień za Dniem” z LCK. Inscenizacja ta skierowana jest do uczniów klas II– IV szkoły podstawowej.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez nas jest spotkanie pt. „Jak zostałem pisarzem…- historia prawdziwa”. Jego bohaterem jest Kamil Kozieł, mieszkaniec Lipska, autor serii s-f „Rozdzielone”. Spotkanie odbędzie się 12 maja o godzinie 10.00 i adresowane jest do starszej młodzieży i osób dorosłych.

Tego samego dnia o godz. 17.00 zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Mój świat malowany słowem”. Natomiast o godz. 19.00 będziemy gościć pana Grzegorza Raka, pochodzącego z Rzeczniowa pisarza, który zaprezentuje swój dorobek literacki. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Puzzle polskie” i będzie również promocją powieści pod tym samym tytułem. Fragmenty książek autora, czytać będzie kielecki aktor Marcin Brykczyński. Na spotkanie zapraszamy osoby pełnoletnie.

W ostatni dzień obchodów tj. 15 maja o godz. 17.00 zapraszamy na rozstrzygniecie konkursu plastycznego na plakat promujący Tydzień Bibliotek.

Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji i wspólnych obchodów święta wszystkich bibliotek.