WOŚP 2024 – relacja

28 stycznia 2024 roku w Lipskim Centrum Kultury odbył się 32 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Płuca Po Pandemii ”.
Licytacje, jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku przybyło darczyńców, więc licytacji również było sporo – można było wybrać atrakcyjny gadżet dla siebie, przekazując pieniądze na szczytny cel.

Lipskie Centrum Kultury zadbało o program artystyczny, który uświetnił wydarzenie. Mogliśmy obejrzeć i posłuchać wykonawców z naszego regionu i nie tylko.

Jak zawsze zaprezentowali się artyści z Lipskiego Centrum Kultury:
Zespół taneczny Angels LCK, Formacja ”Dance Squad LCK” i dwa duety taneczne: Ewa Bajkowska i Zofia Byzdra oraz Lena Kościołek i Magda Rogalińska. Umiejętności wokalne zaprezentowali soliście ze Studia Piosenki Talent: Pola Figura, Maciej Dobrowolski, Liliana Szymanowicz, Blanka Sałek, Martyna Ryło.

W gronie zaproszonych gości mogliśmy podziwiać niezwykle utalentowaną wokalistkę Zuzannę Pastuszkę, której akompaniował na gitarze Bartosz Bochenek.

Wiele radości wnieśli milusińscy z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku, w tym roku były to prezentacje wokalne. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały też dzieci ze z Zespołu Placówek Oświatowych w Długowoli.

Na naszej scenie nie zabrakło pokazów akrobatycznych w wykonaniu „Złotej 11” z Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej, oraz pokazów tańca ludowego w wykonaniu grupy „Powiślaczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku.

Na zakończenie o dobrą zabawę zadbał DJ Dymek.

Zróżnicowany i bogaty program artystyczny przeplatał licytacje, wzbogacając imprezę. Artyści i opiekunowie artystyczni przygotowali się jak zawsze perfekcyjnie dbając o nastrój, piękne stroje, a przede wszystkim o poziom wszystkich prezentacji.

Gratulujemy wszystkim artystom! Za ogromne serce dziękujemy wszystkim przybyłym i licytującym!

Pamiętajcie – gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!.. więc do zobaczenia już za rok!