Wielkanocne Warsztaty Artystyczne – „ALE JAJA” – fotorelacja

Wielkanocne Warsztaty Artystyczne – „ALE JAJA” cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Warsztaty trwały dwa dni 08 i 09 kwietnia 2022r.

W programie warsztatów znalazło się tradycyjne rękodzieło przybliżające kulturę dawnej Wielkanocy ( robienie tradycyjnej palmy z Paniami z KGW w Siennie) jak również nowoczesne rozwiązania artystyczne takie jak np. stroik w szkle , który stanie się na pewno ozdoba niejednego wielkanocnego stołu. Panie z „Babskiego świata „uczyły najmłodszych robienia ozdobnej pisanki.

Dwa pokolenia spotkały się i czerpały ze wspólnej pracy wiele radości. Seniorki miały możliwość przekazać drogocenną wiedzę na temat tradycji dzieciom. Dla najmłodszych była to wspaniała zabawa i lekcja tradycji wielkanocnych. Nie mogliśmy zapomnieć o zającach wielkanocnych – i takie też powstały z brzozowych gałęzi i filcu. Zakończenie warsztatów było bardzo słodkie – robienie wspólnie babeczek wielkanocnych i ozdabianie ich kolorowo i wiosennie -to była smaczna frajda dla dzieci!

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za wspólnie mile spędzony czas i życzymy Wesołych ŚWIĄT!