Spektakl teatralny „Separacja”

Lipskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Separacja?”, będzie to przezabawna historia małżeńskiej pary. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej w dniu 27 marca 2022 roku o godzinie 18:00.

Jest to farsa Mariusza Marczyka, której producentem jest Scena RODE Kraków – Tarnów, a reżyserem Przemysław Śliwa.

Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

W roli Joanny zobaczymy Monikę Chrzanowską, którą mogliśmy zobaczyć w popularnych serialach telewizyjnych takich jak: „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”, „Na Wspólnej”, a przede wszystkim „Klan”.

W roli Patryka wystąpi Mariusz Marczyk – aktor, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny RODE. Autor powieści, dramatów i książek poetyckich. Mariusz Marczyk jest też mistrzem żywego słowa – zdobywcą wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.