Podaj rękę Ukrainie – koncert

Lipskie Centrum Kultury zaprasza 4 lipca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 18.30 do Kościoła św. Trójcy w Lipsku na niezwykły koncert o pokój – „DEKALOG JEST JAK KOMPAS NA WZBURZONYM MORZU” – Jan Paweł II na Ukrainie, z udziałem znakomitych artystów:

  • Georgij Agratina – fletnia pana, cymbały /Ukraina/ światowej sławy wirtuoz, dyrygent
  • Robert Grudzień – organy, kompozytor solista scen polskich i światowych

W PROGRAMIE POLSKA I UKRAIŃSKA KULTURA w ramach XXXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2022 oraz autorskiego projektu Roberta Grudnia „Podaj rękę Ukrainie”.
Zapowiada się bez wątpienia znaczące wydarzenie artystyczne, wierząc, że z Państwa udziałem. Serdecznie zapraszamy!

„ Podaj rękę Ukrainie” to ogólnopolski projekt Roberta Grudnia.
Po rosyjskiej agresji polscy twórcy kultury zaczęli błyskawicznie się organizować, manifestując swój sprzeciw wobec najazdu na Ukrainę, poprzez organizację różnych akcji charytatywnych, a także koncertów i festiwali.

Po raz pierwszy programy łączą polską i ukraińską kulturę, a występują razem wybitni polscy i ukraińscy artyści. Polska kultura upomina się o walczącą Ukrainę.
Akcja jest organizowana w ramach Roku Romantyzmu Polskiego. Nasze doświadczenie w walce o wolność i niepodległość przekazujemy potrzebującym Ukraińcom, naszym braciom w wierze i sąsiadom. Każda pomoc jest ważna a szczególnie ludzka wrażliwość. W ramach projektu Roberta Grudnia „ Podaj rękę Ukrainie” od roku 2014 występują m.in.: Olha Hrystak, Halina Risna, Julia
Matiyczuk, Makar Dorohuntsev, Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Jerzy Zelnik, Georgij Agratina, Natalia Kozub, Robert Grudzień.