„Pierwszy wymiar” – spotkanie autorskie z Kamilem Koziełem, autorem pierwszego tomu trylogii „Rozdzielone”

21 września o godzinie 18.00 w sali wystawienniczej Lipskiego Centrum Kultury w ramach tegorocznych i już XVIII Lipskich Spotkań z Książką odbędzie się spotkanie autorskie z Kamilem Koziełem – autorem książki „Rozdzielone – Pierwszy wymiar”.

Przeniesiemy się w inny wymiar literatury, próbując odpowiedzieć na kilka pytań…

Co by się stało, gdyby ludzie kontrolowali swoje umysły w stu procentach? Do czego mogą doprowadzić podróże w czasie i między wymiarami? W jaki sposób nieograniczony rozwój technologii może wpłynąć na ludzkość?
W książce „Pierwszy wymiar” autor prezentuje swoją wizję świata, w którym dwa wymiary rzeczywistości – niemal identyczne – wzajemnie się przenikają dzięki pewnej paranormalnej zdolności.

„Rozdzielone – Pierwszy wymiar” to książka z gatunku fantastyki naukowej, przeznaczona głównie dla młodzieży, ale nie tylko.

Kamil Kozieł – absolwent geologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie pracownik urzędu powiatowego (dział promocji) i instytucji kultury. Od 2016 roku związany z lokalnymi mediami regionu radomskiego (prasa oraz rozgłośnie radiowe). Autor scenariuszy teatralnych, współreżyser i aktor amatorskiej grupy teatralnej dla dorosłych „Otwarte Drzwi”, działającej przy Lipskim Centrum Kultury.

Krótki opis fabuły pierwszego tomu „Rozdzielonych”

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Ada Maj – uczennica Elitarnej Szkoły Dębu otrzymuje list z zaproszeniem na spotkanie z ojcem. Podczas podróży autobusem w ustalone miejsce dochodzi do dziwnego zdarzenia. Wszyscy pasażerowie tracą świadomość na dziesięć minut. Dziewczyna trafia do innego wymiaru, świata niemal identycznego do jej własnego, ale z najbliższymi łączą ją zupełnie odmienne relacje.
Ada spotyka Maksa – chłopaka z przyszłości, który jeździ niewidzialnym, lewitującym samochodem oraz Arinę, która ma dar ujrzenia bliskiej przyszłości i posiada zdolność widzenia ludzkich emocji w postaci kolorowych łun. We trójkę wkraczają do Groty – bazy badawczej we wnętrzu wzgórza, gdzie trwa tajny eksperyment. Okazuje się, że całe życie Ady było z nim związane.

Podczas spotkania autor książki opowie o kulisach powstawania swojego debiutu, o pracy nad nim i o swoich pomysłach na kolejne publikacje.
Osoby chętne będą mogły zakupić książkę autora opatrzoną imienną dedykacją.

Serdecznie zapraszamy