„Jako w niebie” – relacja z premiery spektaklu w wykonaniu grupy teatralnej „Otwarte Drzwi”

W sobotę, 21 października na scenie Lipskiego Centrum Kultury ponownie zagościła komedia na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, znanej z kreacji jednego z najczęściej przedstawianego scenariusza w Polsce pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Tym razem grupa teatralna „Otwarte Drzwi” wzięła na warsztat kolejne komediowe dzieło Degórskiej – „Jako w niebie”.

„Jako w niebie” to komedia o władzy, w której przenikają się nawzajem niebo, piekło i ziemia. Co ciekawe prawa rządzące każdą z tych przestrzeni są do siebie zadziwiająco podobne. Ludzie, diabły i anioły spiskują, konfabulują i odgrywają przed sobą komedię, a celem ich działań jest przede wszystkim osobista korzyść.

Humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci, to tylko niektóre aspekty tej niebanalnej sztuki.

W dniu premiery sala widowiskowa Lipskiego Centrum Kultury ponownie wypełniła się po brzegi – to już niemal tradycja, kiedy na naszej scenie prezentuje się grupa teatralna „Otwarte Drzwi”. Już od pierwszych minut premiery publiczność zaczęła klaskać do przewodniego motywu muzycznego anielskiego chóru, który rozdzielał też poszczególne sceny spektaklu. Spontaniczne śmiechy i żywe reakcje publiczności towarzyszyły grupie do końca.

Miłe słowa po występie i gratulacje, to najlepsza nagroda dla naszych aktorów, którzy nie poprzestają na laurach, są ciągle zmotywowani do dalszej twórczej pracy i rozmyślają, co jeszcze Państwu zaprezentować w niedalekiej przyszłości. Dlatego już teraz zapraszamy serdecznie na kolejne spektakle w wykonaniu grupy teatralnej „Otwarte Drzwi”.

Reżyseria: Kamila Łepecka
Muzyka: Kamil Kozieł
Scenografia: Ewa Chojnacka
Oprawa muzyczna: Sławomir Ciupiński

Obsada: Barbara Adamczyk, Bartek Adamczyk, Joanna Bojara, Anna Guzowska, Piotr Kądziela, Dominika Kowalczyk, Małgorzata Kwiecień, Kamila Łepecka, Krystyna Majewska, Filip Papka, Alan Sawicki, Marzena Sawicka, Emilia Traczyk, Marzena Traczyk, Waldemar Traczyk.