Dni Lipska 2022 – (sobota) – fotorelacja

20 sierpnia 2022roku rozpoczęło się święto naszego miasta – XXV JUBILEUSZOWE Dni Lipska pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego zainaugurował koncert muzyki poważnej przeplatany słowem pt: „Romantyzm nieśmiertelny”, który odbył się w Kościele pw. Św. Trójcy.
Kwartet muzyczny „Dumka Chopina” zaskarbił sobie serca licznie zgromadzonej publiczności, wykonując wraz z Robertem Grudniem (organy) utwory dostojne, wzruszające i romantyczne z wysokiej klasy wirtuozerią. Znany wszystkim Jerzy Zelnik swoim kunsztem aktorskim na najwyższym poziomie zaprezentował poezję znaną, w sposób nietuzinkowy i zaskakujący, eksponując w niej to, co w dzisiejszych czasach jest być może najważniejsze.
Koncert dostarczył wszystkim wzruszeń i emocji, które ciężko wydobyć ze zwykłej codzienności.

Artystyczną ucztę tego dnia przypieczętował cieszący się również dużą frekwencją wernisaż prac naszych lokalnych artystów. Wszyscy, przybyli licznie goście mieli okazję obcowania z wielowymiarową sztuką plastyczną. Zaprezentowane na wystawie prace są rożnorodne pod względem techniki i tematyki, wszystkie natomiast na równym, wysokim poziomie pod względem wykonania i włożonego w nie serca. Artyści biorący udział w wystawie to: Halina Lorek, Ewa Madejska, Danuta Wójcik, Jolanta Krężel, Klaudia Małek,  Maria Jach, Andrzej Białecki oraz Witold Wypchło.

Wystawa będzie czynna cały miesiąc, więc serdecznie na nią zapraszamy!