Dni Lipska 2022 – (niedziela) – fotorelacja

21 sierpnia to drugi dzień świętowania Dni Lipska. Tym razem wydarzenie artystyczne miało plenerowy, słoneczny i wakacyjny klimat. Nie tylko pogoda, która dopisała, ale atrakcje i koncerty przygotowane przez organizatorów, czyli Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko oraz Lipskie Centrum Kultury zgromadziły na Miejskim Stadionie Sportowym rzesze zwolenników dobrej zabawy!
Imprezę rozpoczął koncert artystów ze STUDIA PIOSENKI TALENT z Lipskiego Centrum Kultury. Usłyszeliśmy bogaty muzyczny repertuar, który wprowadził nas w letni i miły nastrój.
Gospodarz – Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko – Pan Jacek Wielorański powitał gości i mieszkańców, życząc wszystkim dobrej zabawy, co stało się dobrą wróżbą na resztę wieczoru. Na scenie pojawili się również zaproszeni goście.

Po części oficjalnej zespól ZACZNIJ OD BACHA – ZBIGNIEW WODECKI TRIBUTE BAND zagrzał serca przebojami tego kochanego przez wszystkich artysty – legendy polskiej sceny muzycznej. Niesamowici, młodzi muzycy z Krakowa zafascynowani twórczością Zbigniewa Wodeckiego poprzez swą pasję i pracę stworzyli muzyczny projekt i mieliśmy okazje wysłuchać wzruszającego, a jednocześnie pełnego pozytywnej energii koncertu.

Niezwykle energetyczne show to zasługa Kamili Malik, którą mogliśmy gościć na lipskiej scenie już kolejny raz. To niesamowicie charyzmatyczna! Piękna artystka! Wirtuoz skrzypiec w kobiecej odsłonie! Pojawiając się na scenie wzbudziła zachwyt publiczności, pokazując, że zarówno muzyka, jak i instrument klasyczny, mogą brzmieć energetycznie również na dużej, plenerowej scenie i wzniecić muzyczny, rockowy ogień! Cały koncert pięknie splotła słowem Anna Barańska – Wróblewska.

Na scenie pojawiła się również Natalia Kosmowska – uczestniczka „Szansy na sukces” oraz „The voice of kids” – dostarczając muzycznych uniesień swoją piękną barwą głosu i niesamowitym talentem wokalnym.

A kiedy przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, a stadion wypełniony był po brzegi publicznością …na scenie pojawił się zespół ENEJ! Energetyczne i wysmakowane muzycznie widowisko!
Folk i rock w jednej odsłonie! Zespół ENEJ to zdobywcy wielu nagród i niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki! Tej nocy mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak: „Kamień z napisem love”, „Skrzydlate ręce”, „Radio Halo” i wiele innych, które porwały tłum do wspólnego śpiewu i tańca!
Rozgrzani tą atmosferą mogliśmy przetańczyć ostatnią część święta naszego miasta przy akompaniamencie muzyki disco – polo. Grał dla nas zespół ODLOT ze Śląska.

XXV JUBILEUSZOWE DNI LIPSKA obfitowały w całą gamę emocji, atrakcji i artystycznych uniesień oraz oczywiście wspaniałej zabawy!
Dziękujemy mieszkańcom naszej małej ojczyzny i wszystkim odwiedzającym nas gościom, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Mamy nadzieje, że wrażenia ze wszystkich imprez będą Państwa rozgrzewały przez cały rok, dostarczając miłych wspomnień.