XIX Lipskie Spotkania z Książką – „Dla Słowiańskiego oto Papieża” – relacja

16 października Lipskie Centrum Kultury z okazji XIX Lipskich Spotkań z Książką zaprosiło miłośników sztuki do kościoła św. Trójcy w Lipsku na wyjątkowe wydarzenie artystyczno – kulturalne – koncert pt: ”Dla Słowiańskiego oto Papieża”.

Koncert odbył się w dniu 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wydarzeniem oddaliśmy hołd dla wielkiemu Polakowi, który obecny jest w serdecznych wspomnieniach rodaków. Tego wyjątkowego wieczoru, wystąpili najznakomitsi artyści, którzy swoim kunsztem i wrażliwością przeprowadzili nas przez opowieść poetycką, zarówno śpiewem jak i słowem mówionym. Byli to wybitni, znani i lubiani: Olga Bończyk – aktorka i wokalistka, Robert Grudzień – organista oraz kompozytor, a także Karol Lizak – solista Teatru Muzycznego w Łodzi.

Klimatyczny wieczór urozmaicony był muzyką sakralną i klasyczną w najlepszym stylu. Ten wyjątkowy rodzaj piękna ocalonego w dźwiękach organ kościelnych wybrzmiał za sprawą wirtuozerii Roberta Grudnia. Ciepły nastrój zapewniły nietuzinkowe wykonania przepięknych utworów zarówno znanych , jak i autorskich. Były momenty wzruszenia i jesiennej zadumy. Wieczór wyróżniał się subtelnością, wrażliwością ale nade wszystko wysokim poziomem artyzmu. Artyści zostali przyjęci niezwykle entuzjastycznie i miło przez licznie zgromadzoną publiczność.

Cieszymy się, że byli Państwo z nami i w ten piękny wieczór i mogli rozwijać swą artystyczną wrażliwość i świadomość.