BAJKOWY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA – fotorelacja

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji, interaktywne animacje i bajki, różnorodne występy artystyczne i akrobatyczne– w niedzielę 29maja na stadionie sportowym w Lipsku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Stadion zapełnił się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, trampolina oraz kolejka samojezdna. Można było bawić się z animatorami – spróbować jazdy na bicyklach, podziwiać szczudlarzy oraz pośmiać się z klaunami.
Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek.

Na kolejnych stanowiskach dzieci mogły dowiedzieć się jak zostać policjantem oraz jak trudny jest zawód strażaka. Szczególne wyrazy uznania należy skierować do straży pożarnej w Lipsku, która zapewniła wielogodzinną atrakcję. Dzieci wspinając się po wieży ze skrzynek , zapięte na specjalnych szelkach mogły poczuć dreszcz emocji, a szukając maskotek w namiocie pełnym zimnego dymu poczuć się jak prawdziwi strażacy w czasie pożaru.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne młodych artystów estrady lipskiego Centrum Kultury . Na scenie zadebiutował zespół wokalny oraz urocze solistki. Na szczególną uwagę zasługiwały pokazy taneczne amatorskiej formacji „ Picolo stars”. We wspólnym tańcu mogliśmy podziwiać dzieci z Polski i i z Ukrainy.

Całość dopełniła bajka o trzech śmiesznych świnkach pt: „Świnki 3 -Pepa , Mela, Kwi” , odpowiadająca na ważne pytania takie jak: czy warto być pracowitym? I czy warto słuchać rodziców? Bajkę przygotowali i wykonali zawodowi aktorzy scen śląskich.
Tłum pod scena zgromadziły również dwie szalone animatorki, które wykonały koncert interaktywny :
” Kolorowe nutki” , w czasie którego wykonały wiele znanych piosenek dla dzieci, nauczyły dzieci prostych układów choreograficznych, a także poprowadziły konkursy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy grupy akrobatycznej z ZPO w Krępie Kościelnej oraz zawody sportowe rozwijające zdrową rywalizację i sportowego ducha.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia.
Przygotowane przez organizatorów ( Burmistrza Miasta i Gminy , Ośrodek Pomocy Spłecznej oraz Lipskie Centrum Kulty) darmowe atrakcje, wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Radość towarzyszyła mieszkańcom gminy przez cały dzień.