„Bajkowy Piknik” z okazji Dnia Dziecka 2024 – relacja

W niedzielę 2 czerwca na miejskim stadionie w Lipsku odbył się „Bajkowy Piknik” z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy – Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Lipskie Centrum Kulty – zamówili na ten dzień piękne atrakcje oraz piękną pogodę! Atrakcji było co nie miara! A pogoda?…no cóż, z nią mieliśmy drobne przejścia, ale taki miły nastrój panował wśród zgromadzonych dzieci, że słońce postanowiło zagościć i u nas, widząc tyle uśmiechów!

Wszystkie występy artystyczne się odbyły i młodzi artyści mogli się zaprezentować na plenerowej scenie. Jak zawsze było wiele darmowych atrakcji, z których mogły skorzystać wszystkie dzieci – te małe i duże.

Stadion zapełnił się ogromną strefą rozrywki. Dla małych mieszkańców gminy przygotowano szereg zabaw, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki oraz trampolina. Można było bawić się z animatorami – spróbować jazdy na bicyklach, podziwiać szczudlarzy, a nawet spróbować chodzić na szczudłach. Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły uśmiechnięte od ucha do ucha kolorowe kotki, motylki, misie i inne animowane postacie.

Na kolejnych stanowiskach dzieci mogły dowiedzieć się jak zostać policjantem oraz jak trudny jest zawód strażaka. Szczególne wyrazy uznania należy skierować do straży pożarnej w Lipsku, która zapewniła wielogodzinną atrakcję. I jak co roku była wspinaczka po skrzynkach, węże strażackie do użytku najmłodszych, a szukając maskotek w namiocie pełnym zimnego dymu można było poczuć się jak prawdziwi strażacy w czasie pożaru.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne młodych artystów. Słodkie SMERFY z Zespołu Placówek Oświatowych z Krępy Kościelnej dały pokaz śpiewu i tańca. Były również występy wokalistów ze Studia Piosenki Talent z Lipskiego Centrum Kultury. Na scenie zadebiutowały również maluchy z Przedszkola Samorządowego w Lipsku, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Soleckiej, a także dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych z Długowoli. Wspaniale wystąpiły również małe tancerki tańca współczesnego z elementami baletu z grup tanecznych BALETINKI, EUFORIA oraz ANGELS LCK z Lipskiego Centrum Kultury. Tanecznych emocji dostarczyły również dziewczęta z grupy tańca nowoczesnego DANCE SQUAD LCK również z Lipskiego Centrum Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niezwykły pokazy grupy akrobatycznej ”ZŁOTA 11” z Zespołu Placówek Oświatowych z Krępy Kościelnej. Całość dopełniły konkursy z nagrodami, w których wszystkie chętne dzieci brały udział. Na dolnej płycie stadionu odbył się II Lipski Zlot 126p, w czasie którego można było podriftować legendarnym „maluszkiem”, albo driftowozem.

Podczas festynu nie zabrakło dyskoteki, która była prezentem dla wszystkich dzieci od Dj-a Dymka – prowadzącego szalone tańce przy gorących rytmach.
Dookoła były stoiska z popcornem, watą cukrową, goframi i lodami – czyli było wszystko, co dzieci lubią najbardziej! Tłumy zgromadziła też PIANA PARTY – białe szaleństwo ogarnęło wszystkich!

To była frajda na całego! Mimo deszczowego początku, w końcu wyszło słońce i cieszymy się, że dzieci mogły bawić się w tym dniu i korzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji, a radość towarzyszyła mieszkańcom gminy.

Zapraszamy znów za rok!