WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI MŁODZIEŻY „WYSPA SZTUKI”

11.10.22r. godz. 16.00 -18.00
KARYKATURA SYLWETKI CZŁOWIEKA W KOMIKSIE I ANIMACJI

Warsztat będzie poświęcony rysowaniu charakterystycznych sylwetek ludzkich. Nauczymy się oddawać w rysunku różnice pomiędzy osobami różnej wielkości i kształtu oraz jak uwypuklić ich cechy aby wyglądali zabawnie.

12.10.22r. godz. 16.00 -18.00
UKAZYWANIE PRZESTRZENI W MALARSTWIE, ILUSTRACJI I KOMIKSACH

Rysowanie otoczenia jest ważne aby postacie, które tworzymy nie unosiły się w próżni, a twardo stąpały po ziemi. Nauczymy się stosować różne iluzje – perspektywy i łączyć je ze sobą aby ukazać w rysunku i malarstwie ciekawe i wiarygodne otoczenie. Warsztaty prowadzi: mgr Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, autor komiksów, karykaturzysta. Mieszka i pracuje w Zielonej Gorze, gdzie wykłada rysunek anatomiczny, studyjny, historię ilustracji, komiks i rysunek koncepcyjny na Uniwersytecie Zielonogórskim.

13.10.22r. godz. 16.30– 18.30
STUDIUM PRZEDMIOTU – WARSZTATY RYSUNKU

Poznawanie i doskonalenie techniki rysowania w realizowanych zadaniach oraz nauka świadomego stosowania różnych metod, technik i materiałów dla uzyskania efektu artystycznego.
Warsztaty prowadzi; mgr Klaudia Małek – animator kultury w Lipskim Centrum Kultury, prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku.

14.10.22r. godz. 15.00 -17.00
WARSZTATY KULINARNE

Skierowane do najmłodszej grupy odbiorców w wieku od 6 lat. Będziemy robić słodkości na jesienne słoty!
Warsztaty prowadzi: mgr Kamila Łepecka- animator kultury w Lipskim Centrum Kultury, od lat prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

15.10.22r. godz.10.00 – 11.30
WARSZTATY TECHNIK GRAFICZNYCH – MONOTYPIA I LINORYT

Warsztaty będą poświęcone poznawaniu technik graficznych.

  • monotypia – technika druku płaskiego
  • linoryt – technika druku wypukłego

Warsztaty prowadzi: dr hab. Henryk Królikowski oraz dr hab. Magda Szplit – wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na Wydziale Sztuki, w Instytucie Sztuk Wizualnych, graficy.