„Z powodu piękna” – wystawa Elżbiety Jabłońskiej

Lipskie Centrum Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa „Z powodu piękna” Elżbiety Jabłońskiej. Prezentowane prace urzekają wysublimowaną kolorystyką, harmonią barw i są odzwierciedleniem wielkiej wrażliwości autorki. Trudno przejść obok nich obojętnie, bez emocji. Świat, który tworzy angażuje i przyciąga uwagę.

Artystka od urodzenia mieszka Starachowicach. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (kierunek konserwacja rzeźby) oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologicznego – Humanistycznego w Radomiu (kierunek multimedia).

Maluje techniką olejną oraz suchymi pastelami. Obecnie stosuje szpachle do tworzenia swoich prac. Zajmuje się również fotografią, grafiką komputerową, projektowaniem zaproszeń
i plakatów oraz aranżacją wnętrz. Od wielu lat systematycznie bierze udział w plenerach w Polsce i za granicą oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Należy do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich w Kielcach.

Ekspozycja została zaprezentowana w sali wystawienniczej Lipskiego Centrum Kultury, będzie dostępna do końca czerwca 2023r., zakończy się wernisażem. O terminie tego wydarzenia poinformujemy wszystkich miłośników sztuki.

Zapraszamy do zwiedzania!