Sekcja plastyczna

Sekcja plastyczna dla dzieci w naszym Centrum to nie tylko zajęcia manualne, to atmosfera, w której dzieci i młodzież czują się swobodnie. Dostają wiedzę i materiały by rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, pod kierunkiem instruktora, by odważnie realizować swoje pomysły. Spędzają czas wśród przyjaznych rówieśników. Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji – to wszystko znajdziemy w sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół… Nie ogranicza nas nic, najważniejsza jest wyobraźnia! Przyjdź a pokażemy Ci jak tworzyć i rozwijać świat twórczych umiejętności małego artysty.

„Kolorowa frajda ze sztuką” dla dzieci w wieku 4-7 lat
poniedziałek – godz. 16.15 (I grupa)
środa  – godz. 17.10 (II grupa)
czwartek – godz. 16.15 (III grupa)

„VanGogh’i” – malarstwo i rysunek dla dzieci 6-12 lat
czwartek – godz. 17.15

„Podróże z plastyką” – podróżniczo-plenerowe zajęcia dla dzieci od 7 lat
środa – godz. 14.30
Instruktor – Klaudia Małek

Sekcja plastyczna dla młodzieży  skierowana jest do wszystkich, którzy są zainteresowani odkryciem lub rozwinięciem swoich zdolności artystycznych. Zajęcia będą przygotowywać chętnych do rozpoczęcia szkół plastycznych.
Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki plastyczne( rysunek, malarstwo sztalugowe olejne, akrylowe). Głównym celem działania sekcji jest rozwijanie umiejętności i sprawności manualnych, pobudzanie wyobraźni, konkretyzowanie myśli, odczuć poprzez twórczość plastyczną, obserwowanie i interpretowanie rzeczywistości(pejzaż, martwa natura, faktura, perspektywa, światło, ruch).

„Świat sztuki” – malarstwo i rysunek dla młodzieży od 12 lat
czwartek – godz. 17.30
Instruktor – Klaudia Małek

Zajęcia z szycia, które rozwijają u dzieci, młodzieży i dorosłych umiejętności krawiectwa ręcznego i maszynowego, usprawniają manualnie, kształtują wyobraźnie a także sprzyjają ćwiczeniu takich cech jak cierpliwość, dokładność, precyzja.
W pracowni uczestnicy poznają tajniki samodzielnego projektowania jak również korzystają z gotowych wykrojów, uczą się obsługi maszyn do szycia, prostego szycia maszynowego i szycia ręcznego. Nabywają umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny oraz utrzymania porządku na stanowisku pracy.

„Ale szycie…” – warsztaty z szycia
wtorek – godz. 15.30 – dla dzieci od 10 lat
wtorek – godz. 17.00 – dla dorosłych
Instruktor – Karolina Nowak-Majewska