Sekcja plastyczna dla dzieci w naszym Centrum to nie tylko zajęcia manualne, to atmosfera, w której dzieci i młodzież czują się swobodnie. Dostają wiedzę i materiały by rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, pod kierunkiem instruktora, by odważnie realizować swoje pomysły. Spędzają czas wśród przyjaznych rówieśników. Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji – to wszystko znajdziemy w sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół… Nie ogranicza nas nic, najważniejsza jest wyobraźnia! Przyjdź a pokażemy Ci jak tworzyć i rozwijać świat twórczych umiejętności małego artysty.
- Ceramika – warsztaty pokazowe
Na zajęciach ceramicznych uczestnicy będą m.in. toczyć naczynia użytkowe na kole garncarskim, rzeźbić, uczyć się różnorodnych technik oraz zdobić przedmioty specjalistycznymi farbami.
Zajęcia ceramiczne wspierają : kreatywność, samodzielność, stymulują wszystkie zmysły, uwalniajś ekspresję, rozwój małej motoryki, poprzez zabawę fakturami, ugniatanie czy wałkowanie, rozwijają zdolności manualne i koordynację wzrokowo- ruchową.
Pierwsze spotkanie organizacyjne
23.09.2024 r. (poniedziałek) godz. 16.00 (nabór do grup)
Instruktor – Beata Wojewoda – Teresińska – założycielka Pracowni Artystycznej Kafelcoffe, pedagog, kulturoznawczyni, Absolwentka „Ceramiki w Edukacji Artystycznej i Terapii” oraz Międzynarodowego Kursu Arno Sterna „Malort i zabawa malarska”, trenerka 1 stopnia zajęć marki Sensoplastyka.
- Kolorowa frajda ze sztuką – zajęcia plastyczne dla dzieci (5-7 lat)
- Fabryka sztuki – rysunek, malarstwo, małe formy rzeźbiarskie, różnorakie techniki zdobnicze i handmade (od lat 8)
Pierwsze spotkanie organizacyjne
03.10.2024 r. (czwartek) godz. 16.00 (nabór do grup)
Instruktor – Małgorzata Gibała-Kot – pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych na kierunku: plastyka i historia sztuki