GLORIA VICTIS – fotorelacja

W czwartek 16 września odbył się koncert zespołu LUSTRO. Był to szczególny koncert, bo mogliśmy wysłuchać pieśni żołnierskie i partyzanckie z okresu II wojny światowej w zupełnie nowej odsłonie muzycznej. Wśród współczesnych rytmów pojawiły się mocne patriotyczne słowa, opis historii i uczuć towarzyszących wojennej tułaczce. Mocne rockowe brzmienie, które doskonale pasuje do dzisiejszych czasów, ponadczasowe teksty i wspomnienia wojny stanowiły dopełnienie całości występu. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi popularne utwory tj. „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Niebieskooka”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Serce w plecaku” czy „Pałacyk Michla”. Wspaniały występ zespołu do hołd złożony tym co walczyli o wolność i suwerenność naszego państwa. W koncercie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku.

Zespół LUSTRO to radomska formacja, która ma na swoim koncie dwa autorskie albumy „Po drugiej stronie”, ”Spokojnie to tylko wojna” oraz płytę „Gloria Victis”, na której znajdują się utwory prezentowane podczas występu.

Koncert odbył się w ramach projektu „Alfabet patriotyzmu”.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu dotacyjnego „Niepodległa”