WIELKANOCNE INSPIRACJE – artystyczne warsztaty wielkanocne – relacja

„Wielkanoc tuż tuż…” a u nas po warsztatach już! Tak, tak! – odbyły się fantastyczne trzy dni zabawy i radosnej pracy twórczej!

Od 21.03.2024 r. do 23.03.2024 r. w Lipskim Centrum Kultury odbyły się wiosenne warsztaty artystyczne. Dzieci i młodzież uczestniczyły w różnorodnych, niepowtarzalnych zajęciach plastycznych i kulinarnych, a także florystycznych. Warsztaty umożliwiły dzieciom wykonanie własnoręcznych pięknych ozdób wielkanocnych, poznania przepisu na prawdziwą babkę wielkanocną.
Klub „Babski Świat” z Lipskiego Centrum Kultury przygotował dla dzieci coś extra! Pod bacznym okiem miłych Pań wykonały one zajączki techniką rękodzieła artystycznego oraz techniką mieszaną z różnorodnego materiału. Na drugi dzień Stowarzyszenie „Zacisze u przyjaciółek” zachęciło wszystkie przybyłe dzieci do wykonania pisanek techniką haftu w drewnianych szablonach. Dzieci wykonywały też wianki – stroiki na drzwi z wierzbowych gałązek i kolorowych ozdób. Każdy mógł zrobić coś wiosennego, co na pewno ozdobi każdy dom! 🙂

Na zakończenie warsztatów nie mogło zabraknąć pyszności! W sobotę dzieci razem z instruktorkami z Lipskiego Centrum Kultury nauczyły się piec babkę wielkanocną! Oczywiście była też degustacja, a w czasie kiedy baba była w piecu dzieci wykonywały cudne karty świąteczne. Radości i uśmiechów było co nie miara! Jesteśmy pewni, że dzięki wszystkim pięknym wytworom dziecięcych rąk domy w tym roku będą wyjątkowo ozdobione! Życzymy wesołych Świąt i już zapraszamy na kolejne warsztaty twórcze!